42 231 59 32 • likwidacjaszkod@saint-gobain.com •

Administratorem Twoich danych jest Saint-Gobain Innovative Materials Polska sp. z o.o.
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych

Innowacyjne rozwiązania

innowacyjne rozwiaznia

Dawniej jedynym zadaniem szyb było przepuszczanie naturalnego światła do wewnątrz – domów, samochodów, miejsc pracy. Wydawałoby się, że to zadanie może spełnić każda szyba i nie ma w nim nic szczególnego, co mogłoby pozwolić na innowacje. W miarę rozwoju technologii okazało się jednak, że zadania, jakie musi spełniać dobrej jakości szyba, zwłaszcza szyba samochodowa, dalece wykraczają poza to, do czego została pierwotnie stworzona. Kiedy dostępne stały się nowe sposoby produkcji, materiały oraz komponenty okazało się, że sama szyba samochodowa może w znaczący sposób zwiększyć komfort użytkowania samochodu, jego bezpieczeństwo, a nawet użyteczność. No bo jak inaczej określić szybę, która – dzięki swojej budowie – czyści się sama i w znaczący sposób redukuje koniecznosć używania wycieraczek samochodowych? Nie wspominając już o – standardowym już dziś – zastosowaniu szyb z filtrami szkodliwych promieni UV, dzięki czemu podczas podróży nie jesteśmy narażeni na obrażenia w wyniku długotrwałego działania słońca.

Jednym z powodów, dla których Saint-Gobain dostarcza tego typu rozwiązania na całym świecie jest współpraca z czołowymi uniewersytetami i laboratoriami, zajmującymi się produktcją szkła. Dzięki temu materiały i technologie spod znaku Saint-Gobain Sekurit odpowiadają na wyzwania, jakie stawia przed nimi motoryzacja przyszłości,  Wymagania co do szyb samochodowych będą bowiem cały czas rosły wraz z rozpowszechnieniem się samochodów autonomicznych czy systemów HUD w coraz szerszej gamie samochodów.

O tym, że nowoczesne rozwiązania będzie dostarczał właśnie Saint-Gobain Sekurit świadczy choćby fakt, że przez lata działalności to właśnie Saint Gobain wprowadził na rynek szyb samochodowych wiele rewolucyjnych wręcz rozwiązań. Jako pierwsi , w 1927 roku opracowaliśmy i wyprodukowaliśmy laminowane i hartowane szkło motoryzacyjne ,które  w znaczący sposób przyczyniło się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa ucestników ruchu.  W 1995 roku wdrożylismy do produkcji szyby powlekane niewidoczną powłoką odbijającą promienie słoneczne, pozwalając tym samym na ograniczenie pracy klimatyzacji, co skutkuje mniejszym zużyciem paliwa i, co za tym idzie, mniejszym zanieczyszczeniem powietrza.  W 2014 roku firma podążając za najnowszymi eko trendami w motoryzacji, unowocześniła ten wynalazek produkując szybę dachową pozwalającą w jeszcze większym stopniu zachować latem niższą temperaturę we wnętrzu samochodu, a wyższą w zimie. . Pierwsze samochody wyposażone w te szyby to Ferrari FF oraz Citroen C4 Cactus.

Co przyniesie przyszłość? Cokolwiek będzie działo się w motoryzacji, szyby samochodowe będą jej nieodłącznym elementem. Dążenie do zapewnienia kierowcom i pasażerom jak największego komfortu, w połączeniu z rosnącymi wymogami odnośnie bezpieczeństwa, sprawia, że jeszcze długo to właśnie innowacyjne rozwiązania będą stawiać Saint-Gobain Sekurit w gronie liderów w produkcji szyb samochodowych na świecie.