42 231 59 32 • likwidacjaszkod@saint-gobain.com •

Administratorem Twoich danych jest Saint-Gobain Innovative Materials Polska sp. z o.o.
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych

350 lat Saint-Gobain

350 lat saint gobain

W 1665 roku we Francji powstała Królewska Manufaktura Luster – była to pierwsza fabryka grupy Saint-Gobain. Do tej grupy należy firma Saint-Gobain Sekurit, najdłużej istniejący na polskim i światowym rynku producent szyb samochodowych. Doświadczenie w produkcji szyb, które Firma zdobyła przez lata działania pozwalają na szybkie definiowanie i zaspokajanie potrzeb naszych Klientów, a nasi projektanci i inżynierowie pracują nad nieustannym poszerzaniem oferty. Dzięki temu szyby Saint-Gobain Sekurit charakteryzuje doskonała jakość i nowoczesna forma.

Produkcja szyb Sekurit w Polsce odbywa się w dwóch zakładach produkujących szyby: w Dąbrowie Górniczej i Żarach (Kunice). Zakład w Kunicach posiada długoletnią, trwającą od 1904 roku, tradycję produkcji szkła. W październiku 1994 roku zakład został sprywatyzowany i przejęty przez Saint-Gobain. Obecnie, po zakończonej restrukturyzacji, Kunice produkują szyby do autobusów, pociągów, samochodów ciężarowych, osobowych i pojazdów rolniczych z przeznaczeniem na rynek europejski.

W roku 1997 w wyniku połączenia Saint-Gobain Sekurit z koreańskim producentem szkła – firmą HanGlas powstała spółka Saint-Gobain Sekurit HanGlas Polska. Obaj udziałowcy zdecydowali się wejść na polski rynek celem wzmocnienia współpracy z europejskimi klientami.

W tym samym roku zbudowano od podstaw, w systemie “green field”, zakład produkcyjny w Dąbrowie Górniczej. Za tą lokalizacją przemawiały, między innymi, doskonała infrastruktura i sąsiedztwo producenta szkła płaskiego – Saint-Gobain Glass Polska. W czerwcu 1998 roku rozpoczęto produkcję. Wraz ze zwiększaniem się liczby zadań następował trwający do dziś proces rozwoju i rozbudowy zakładu. W zakładzie w Dąbrowie Górniczej produkuje się oszklenia samochodowe z zastosowaniem najnowszych technologii Saint-Gobain Sekurit. Wytwarzane w Dąbrowie Górniczej szyby samochodowe są przeznaczone na pierwszy montaż dla producentów samochodów osobowych w Europie.

W marcu 2015 spółki Saint-Gobain Sekurit HanGlas Polska oraz Saint-Gobain Glass polska połączyły się, dając początek nowemu podmiotowi: Saint-Gobain Innovative Materials Polska Sp. z o.o.

Firma Saint-Gobain Innovative Materials Polska jest producentem szyb do samochodów i pojazdów transportowych. Szyby Sekurit spotkacie Państwo zarówno w samochodach osobowych – tych wyjeżdżających z fabryki i w tych, w których z jakichś powodów szyba musiała być wymieniana, jak i w samochodach ciężarowych, autobusach i wszelkich pojazdach z szybami, poruszających się po drogach na całym świecie. Cechą wyróżniającą szyby Sekurit na rynku jest innowacyjność. To one wyznaczają nowe trendy w zakresie designu szyb samochodowych. Dewizą całego koncernu Saint-Gobain jest dostarczanie produktów i usług o jak największej wartości dodanej, przy zachowaniu szczególnej troski o ochronę środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa pracy.